Rok 2017 je ideální k prodeji Vaší nemovitosti

Rok 2017 je ideální k prodeji Vaší nemovitosti

Bydlíte ve vlastním bytě, ale z nějakého důvodu Vám nevyhovuje? Je příliš malý, zbytečně velký nebo jinak nevyhovující? Pomůžeme Vám odhodlat se k okamžitému řešení Vaší situace, s ohledem na aktuální vývoj finančního a realitního trhu. Jaro 2017 je totiž ideální období k prodeji nemovitosti.

Češi vidí jistotu v investicích do nemovitostí, důkazem mohou být předešlé roky 2015 i 2016, kdy díky nízkým úrokovým sazbám docházelo ke zvýšenému zájmu o koupi nových bytů více, než kdy dříve. Pro představu, v roce 2016 se v Praze prodalo přes 6.000 nových bytů. Důvodem byl také růst cen nemovitostí, u kterého se očekává, že v roce 2017 začne zpomalovat. Kdo má tedy v úmyslu nemovitost prodat, měl by to udělat co nejrychleji. Poptávka po bytech je stále vysoká.

Největší zájem je o byty s dispozičním řešení 2+kk, protože se dají nejlépe využít k pronájmu, například pro studenty nebo mladé lidi. Poptávku po bytech 2+kk tvoří i investoři do nemovitostí, kteří byty dále pronajímají. Ceny těchto bytů v minulosti prudce rostly, například oproti cenám bytů 3+kk a 4+kk, jejichž cena roste pomaleji. Dá se předpokládat, že investice do nich se tak může vyplatit, ať je situace na trhu jakákoliv.

Právě o větší byty by měly letos projevovat výraznější zájem mladé páry, pro které je pořízení vlastního bydlení spjato nejen se založením rodiny. Věk zájemců o nemovitosti se stále snižuje a nic by na tom nemusely změnit ani zdražující hypotéky.

Postupně se ale blížíme do fáze, kdy může začít zájem o koupi nemovitostí upadat. Stojí za zamyšlení, zda neuvažovat o prodeji své nemovitosti právě teď, kdy jsou prodejní ceny na historických maximech. Od roku 2015 jsme sice v období růstu cen nemovitostí napříč celým trhem, ale lze očekávat zpomalování růstu, vedoucímu až ke stagnaci.

V předešlých letech přispěly k růstu cen nemovitostí především nízké úrokové sazby, nedostatečná nabídka a pozitivní hospodářský vývoj. Je ale zřejmé, že růst nebude pokračovat do nekonečna a již dnes mnozí investoři varují, že realitní trh se dostává do spekulativní fáze, v jaké byl před vypuknutím poslední krize. Je proto rozumné otevřít oči a začít jednat.

Bydlení ovlivňuje životní styl a spokojenost mnohem významněji, než si vůbec dokážete připustit. Výběr správné dispozice a místa bytu je důležitý, protože i drobnosti na Vás mohou mít velký vliv. Například čas strávený na cestě do práce nebo do školy, míra soukromí pro děti i dospělé, nebo také příležitosti ke sportu a aktivnímu volnému času. To vše utváří Váš život a působí na Vaši psychiku.

Přesto řešení bytové situace odkládáte na později a přežíváte v bytě nebo domě, ve kterém nejste plně spokojeni. Slibujete si brzké vyřešení dané situace, které mnohdy přijde až po mnoha letech, nebo vůbec nikdy. A důvody nebývají jenom ekonomické, velmi často se zkrátka nedokážete odhodlat anebo si najít dost volného času prodat nemovitost a najít si nové bydlení. V podobných případech můžete využít služeb společnosti specializující se na vyhledávání a prodeje nemovitostí, která Vám podá pomocnou ruku. Díky komplexní nabídce služeb a odbornému přístupu získáte v krátkém časovém horizontu nabídku, jak na prodej Vaší stávající nemovitosti, tak nabídku na koupi nemovitosti nové. Stačí přeci jenom napsat či zavolat do společnosti House Heroes,  kde Vám ušetříme čas i peníze, a pomůžeme najít řešení Vaší životní situace.

A proč právě teď je ten správný čas pro prodej Vaší nemovitosti?

V Praze je velmi obtížné postavit nové byty a nabídka tak zdaleka nestačí poptávce. Pokud využijete této příležitosti, budete schopni prodat nemovitost za historicky nejvyšší cenu.

Díky růstu ekonomiky stoupají v Česku náklady na bydlení. Kromě cen nemovitostí rostou i ceny nájemného. Jen za loňský rok zdražilo průměrné nájemné o 7 %. Ceny se sice liší podle regionů a kvality pronajímaných bytů, nejvíce však zaplatí lidé tradičně v Praze.

V kombinaci s malým množstvím nabízených nových bytů, hraje svoji roli i turistický ruch. Praha obecně patří mezi jednu z nejbezpečnějších destinací na světě. To přitahuje turisty a je velké množství bytů, které jsou proto využívány pro krátkodobé pronájmy. Bytů na dlouhodobý pronájem je tak v centru méně, což o to více tlačí ceny nahoru.

Život je krátký, patří jenom Vám a jenom Vy strádáte každý další měsíc, když rozhodnutí odkládáte.

Důvodů pro prodej nemovitosti je mnoho, proto jsme vybrali ty, které za to stojí:

 

  • Vaše nemovitost bude vypadat atraktivně, zmínili jsme to již v článku ‚‚Jak zatraktivnit prodej nemovitosti’’. Byt zalitý jarním sluncem a zaplněný kvetoucími narcisy si každý zamiluje. Kvalitu a přednosti Vaší nemovitosti vyzdvihne Home Staging, profesionální fotografie a model 360° aplikace ve virtuální realitě, který Vám my, specialisté z House Heroes, připravíme v rámci komplexní nabídky služeb. Díky efektivnímu marketingu, tak dojde k velmi rychlému prodeji.

 

  • Před létem chtějí všichni do nového, to je jasné. Kupující chtějí na jaře nakoupit a na léto mají jasný cíl – bydlet v novém. Rodiny se chtějí zabydlet, než jejich děti začnou v září chodit do školy.

 

  • Výměna nemovitosti Vám vše usnadní, určitě Vás čeká jarní úklid. Přistupte k tomu komplexně, vyhoďte zbytečnosti, zbytek zabalte do krabic a přestěhujte se do nového.

 

  • Sazby hypoték se stále drží minima, okolo 2 %. Díky extrémně nízkým úrokovým sazbám, tak může hypoteční financování volit většina zájemců. Spousta lidí tak dnes stále častěji uvažuje o koupi investiční nemovitosti.

 

Pozor ale na kroky České národní banky,, která zpřísnila pravidla pro žadatele o nové hypotéky. Zpřísnění začalo platit od 1. dubna 2017 a týká se poskytování hypoték s vyšším LTV (banka nesmí poskytnout více než 90%  hypotéku). Jednoduše řečeno, od 1. dubna 2017 musíte mít k dispozici vlastní finanční prostředky v minimální výši 10 % hodnoty nemovitosti, abyste mohli získat hypoteční úvěr. Banky již neposkytují 100% hypoteční úvěry.

Tento „prospotřebitelský“ zákon s novými pravidly na „ochranu spotřebitele“  tak vede ke zdražování hypoték.

Není to ale vše, co se na finančním a realitním trhu odehraje. Jakmile centrální banka začne zvedat sazby, komerční banky zareagují rychle a zdraží hypotéky všem, kteří mají krátkodobou fixaci nebo žádají o nový úvěr. Tento okamžik bude zlomový i pro ceny nemovitostí. Od tohoto okamžiku by mohly začít ceny nemovitostí klesat, jelikož se jich budou chtít rychle zbavit ti, kteří je mají pořízené jako investici.

V tomto období se toho děje na realitním a finančním trhu skutečně mnoho a je potřeba jednat rychle. Dnešní doba je velmi vhodná pro prodej nemovitosti. Ceny jsou vysoko a ekonomice se daří, nebude to ale navždy. V krátkém horizontu se situace obrátí a bude naopak výhodné nemovitosti kupovat, proto prodejte svou nemovitost se ziskem již nyní, vytvořte si finanční rezervu a za pár let nakupte atraktivnější nemovitosti. Podnikněte tak svůj životní obchod, na který budete pyšní, protože zbohatnete. Napište nám a poraďte se s námi. Rádi Vám poskytneme odborné rady a tipy na atraktivní prodej Vaší nemovitosti.

Získali jste hodnotné informace pro prodej Vaší nemovitosti se ziskem, na jaře 2017? Líbil se Vám článek? Podpořte nás a sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku.

Chcete dostávat více užitečných rad z oblasti realit? Sledujte naši facebookovou stránku House Heroes, označte ji jako ‚‚To se mi líbí’’ a buďte s námi v kontaktu.

HouseHeroes.cz – Spolupracujte s hrdiny, měníme svět realit.

Žádné komentáře

Přidávání komentářů bylo zakázáno