Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Nemovitost je většinou tou nejhodnotnější položkou našeho majetku. Je proto důležité o svůj majetek pečovat a především jej zabezpečit pro případy neočekávaného znehodnocení. Jednou z možností, jak svůj majetek zajistit, je například volba vhodného pojištění domácnosti a nemovitosti.

Existuje celá řada nešťastných okolností, které mohou Váš poklidný život v útulném bytě či domě změnit k nepoznání. Ne vždy je možné se těmto neočekávaným událostem vyhnout, ale zmírnit jejich negativní dopad můžete správně sjednaným pojištěním. Přeci jen nechceme ze svých úspor hradit veškeré náklady spojené například s vykradením nemovitosti, vyplavením svého bytu i sousedů, či dokonce vyhořením bytu.

Můžeme si říkat, nám se to stát nemůže, ale opatrnosti není nikdy dost. Když pak přijde ‚‚den blbec’’, nebudete se chytat za hlavu a s dávkou nervozity přemýšlet, co si jen počnete. Před nastěhováním do nové nemovitosti je proto důležité, zvolit si kvalitní pojistný produkt, abyste měli svůj majetek zabezpečen. Ale jakou variantu zvolit, pojištění domácnosti nebo nemovitosti?

Pojištění domácnosti kryje škody na věcech, které jsou součástí Vaší domácnosti, včetně jejího movitého vybavení. Movitým vybavením se rozumí např. nábytek, kuchyňská linka, elektronika, cennosti, audiovizuální techniku, sportovní vybavení, oblečení atd., které byste si odnesli při stěhování s sebou. Zjednodušenou pomůckou Vám může být představa bytu či domu, otočeného vzhůru nohama. To, co by se z něj vysypalo, patří do pojištění domácnosti. V rámci tohoto typu pojištění může být zahrnut i sklep, půda nebo balkón a věci v těchto místech uložené. Pojistná smlouva, případně pojistné podmínky vždy upravují, na co přesně se pojištění vztahuje. Pojištění domácnosti se vyplatí jak majitelům, tak nájemníkům bytu či domu.

Pojištění nemovitosti kryje škody na Vaší nemovitosti, tedy škody na stavbě, která je spojená se zemí pevným základem. Pojištění nemovitosti umožňuje pojistit jak rodinný, tak bytový dům, rekreační chalupu či chatu, byt v osobním vlastnictví, garáž, ale i další stavby. Pojištěny jsou dále i stavební součásti, které jsou s danou budovou pevně spojeny (např. kotel, radiátory, klimatizace, solární nebo fotovoltaické panely atd.), zabezpečený stavební materiál nebo nářadí určené k údržbě stavby.

Základní pojištění nemovitostí se týká škod, které způsobil požár, výbuch, přímý úder blesku, či pád letadla. Pojištění také kryje škody vzniklé povodněmi nebo záplavami, vichřicí nebo krupobitím, sesuvem půdy či sněhovou lavinou, zřícením skal nebo zeminy, pádem stromů, stožárů či jiných předmětů. Dále se sem řadí tíha sněhu nebo námraza, zemětřesení a voda vytékající z vodovodního zařízení. Pojištění nemovitosti se vztahuje i na věci odcizené krádeží, vloupáním nebo poničené vandalismem. Pojišťovny nabízejí i další připojištění, které se vztahuje na rozbití skel, nebo škody způsobené nárazem dopravního prostředku.

S pojištěním domácnosti a nemovitosti můžete získat i pojištění odpovědnosti proti škodám z občanského života nejen pro Vás, ale i pro další členy domácnosti. Pojištění odpovědnosti Vás chrání proti škodám, které můžete způsobit svým jednáním druhým, tedy například když Vám praskne přívod vody do pračky a vytopíte souseda. A nemusí jít jen o škodu na majetku, pojištění odpovědnosti se zpravidla vztahuje také na újmu na zdraví či životě. Pojištění odpovědnosti oceníte i v případech, když Váš pes poraní třetí osobu, či Vaše dítě omylem rozbije okno, když si bude s kamarády kopat míčem.

Pokud byste potřebovali poradit, jak správně pojištění vybrat a jak jej nastavit, rádi Vám v House Heroes pomůžeme s kompletní administrativou. Připravíme Vám nabídku pojištění nemovitosti i domácnosti na míru Vašim potřebám. S využitím našeho komplexního balíčku služeb získáte zajímavé slevy, které oceníte v okamžiku, až Vás pojišťovna vyzve k zaplacení poplatku za pojištění. Nebudete tak muset hradit celou platbu, ale pouze její část.

Věřte, že žádná budova není pro zloděje naprosto nedobytná, žádná neodolá přírodním živlům, a žádný člověk není neomylný. Proto je rozumné chránit svůj majetek a své blízké kvalitním pojištěním.

 

Získali jste hodnotné informace o pojištění domácnosti a nemovitosti? Líbil se Vám článek? Podpořte nás a sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku.

Chcete dostávat více užitečných rad z oblasti realit? Sledujte naši facebookovou stránku House Heroes, označte ji jako ‚‚To se mi líbí’’ a buďte s námi v kontaktu.

HouseHeroes.cz – Spolupracujte s hrdiny, měníme svět realit.

Žádné komentáře

Přidávání komentářů bylo zakázáno