Máte moc peněz a chcete investovat do nemovitostí? Vedle londýnského Buckinghamského paláce se prodává byt

Máte moc peněz a chcete investovat do nemovitostí? Vedle londýnského Buckinghamského paláce se prodává byt

Má to ale jeden háček. Tato nemovitost se prodává za astronomických 4,8 miliardy korun.
V přepočtu vychází jeden metr čtvereční, kterých je v domě přibližně 1 750, na zhruba 275 tisíc korun. Pokud se apartmán prodá jako jedna jednotka k bydlení a nebude rozdělen, bude to nejvyšší částka za jeden byt v dějinách Velké Británie.

Doposud se nejdráž ve Spojeném království prodala rezidence v komplexu One Hyde Park, a to za 150 milionů liber.

Samotný dům s názvem Admiralty Arch byl postaven v roce 1912 z vůle krále Edwarda VII. Prodávající realitní kancelář očekává, že by se apartmán celý, případně rozdělený po čtyřech částech, mohl za zmíněnou částku prodat do tří let. Každá rezidence v tomto domě se skládá z několika apartmánů, které mají mezi dvěma až šesti ložnicemi a pyšní se šest metrů vysokými stropy. A bohatou má tato nemovitost i historii – pobývali zde například Sir Winston Churchill, královna Alžběta II. nebo tvůrce Jamese Bonda Ian Fleming.
Celou budovu obnovuje společnost Prime Investors Capital, založená španělským developerem Rafaelem Serranem, která zde dále plánuje vytvořit hotel o stu pokojích. Umožňuje mu to 250letá nájemní smlouva na tuto budovu.
Samotný projekt hotelu vzbudil v Británii velkou vlnu nevole, a to zejména kvůli bezpečnosti. Přeci jen je tato budova v těsné blízkosti Buckinghamského paláce…

Žádné komentáře

Přidávání komentářů bylo zakázáno