Nejnižší provize na trhu!

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Nemovitost je většinou tou nejhodnotnější položkou našeho majetku. Je proto důležité o svůj majetek pečovat a především jej zabezpečit pro případy neočekávaného znehodnocení. Jednou z možností, jak svůj majetek zajistit, je například volba vhodného pojištění domácnosti a nemovitosti.

Existuje celá řada nešťastných okolností, které mohou Váš poklidný život v útulném bytě či domě změnit k nepoznání. Ne vždy je možné se těmto neočekávaným událostem vyhnout, ale zmírnit jejich negativní dopad můžete správně sjednaným pojištěním. Přeci jen nechceme ze svých úspor hradit veškeré náklady spojené například s vykradením nemovitosti, vyplavením svého bytu i sousedů, či dokonce vyhořením bytu.

PŘEČÍST

Povinnosti prodávajícího při prodeji nemovitosti

Přestože se může zdát, že prodej nemovitosti je jednoduchou záležitostí, jehož příprava čítá pouze pár kroků, není tomu tak. Příprava nemovitosti k prodeji znamená mnohem více, než jen nafocení nemovitosti, odhad kupní ceny, sepsání prodejního inzerátu a následné zrealizování prohlídek a nabízení nemovitosti zájemcům o koupi. 

Prodej nemovitosti s sebou přináší povinnosti, které musí prodávající splnit.

PŘEČÍST

Rok 2017 je ideální k prodeji Vaší nemovitosti

Bydlíte ve vlastním bytě, ale z nějakého důvodu Vám nevyhovuje? Je příliš malý, zbytečně velký nebo jinak nevyhovující? Pomůžeme Vám odhodlat se k okamžitému řešení Vaší situace, s ohledem na aktuální vývoj finančního a realitního trhu. Jaro 2017 je totiž ideální období k prodeji nemovitosti.

Češi vidí jistotu v investicích do nemovitostí, důkazem mohou být předešlé roky 2015 i 2016, kdy díky nízkým úrokovým sazbám docházelo ke zvýšenému zájmu o koupi nových bytů více, než kdy dříve. Pro představu, v roce 2016 se v Praze prodalo přes 6.000 nových bytů. Důvodem byl také růst cen nemovitostí, u kterého se očekává, že v roce 2017 začne zpomalovat. Kdo má tedy v úmyslu nemovitost prodat, měl by to udělat co nejrychleji. Poptávka po bytech je stále vysoká.

PŘEČÍST

Prodej nemovitosti realitní kancelář Praha

Administrativa při prodeji nemovitosti

Prodej nemovitosti je poměrně složitý proces, kterému se bohužel stále nevěnuje patřičná pozornost. Většina lidí investuje více úsilí do prodeje svého vozu za 300 tis. Kč, než do prodeje nemovitosti za 3 mil. Kč. Stačí ale nepatrná chyba a může dojít ke ztrátě celoživotních úspor. Přitom prodej nemovitosti je pro většinu osob důležitou událostí.

Na co si dávat pozor a jak by měl probíhat proces prodeje nemovitosti tak, aby byl co možná nejjednodušší? V následujícím článku se dozvíte, jak správně načasovat vše důležité, na co si dát pozor a jak nemovitost prodat přesně podle Vašich představ.

PŘEČÍST

Jak vybrat správnou realitní kancelář

Dům nebo byt prodává většina z nás maximálně jednou za život. A není to žádná legrace. Potřebujete totiž dobře stanovit prodejní cenu, abyste pokud možno vydělali a abyste také prodali nemovitost v rozumném čase. 

Potřebujete-li nemovitost správně inzerovat, musíte ji nejen dobře popsat, ale také šikovně nafotit. Tím ale proces nekončí, právě naopak, vše začíná. Musíte umět komunikovat se zájemci, prověřovat jejich důvěryhodnost, zda mají požadované finance na koupi nemovitosti, případně jestli mají šanci získat od banky úvěr. Budete muset pečlivě připravit právní dokumentaci, zajistit komunikaci s katastrem nemovitostí, zprostředkovat úschovu peněz a mnoho dalšího. Prodej nemovitosti se tak stává poměrně náročnou finanční transakcí, jejíž náležitosti zná dopodrobna málokterý laik.

PŘEČÍST

Jak prodat nemovitost lépe

Jak zatraktivnit prodej nemovitosti

Prodáváte nebo pronajímáte nemovitost, ale zájemci nikde? Zkuste se na nemovitost podívat z pohledu kupce. Možná k ní máte citovou vazbu a zdá se vám, že má mnoho předností. Buďte ale objektivní a zaměřte se na to, co bude třeba vylepšit. Nemusíte jít s cenou dolů, využijte služeb Home Stagera, který vám s využitím jednoduchých úprav vytvoří vysoce atraktivní nabídku!

Home Staging je proces řady úkonů, pomocí kterého dokážete vyzdvihnout klady nemovitosti, a to za pomoci minimálních nákladů. Jde o vyvolání pozitivního dojmu z nemovitosti, zlepšení atmosféry i celkového obrazu.

PŘEČÍST

Jak prodat nemovitost

Tipy, rady a inspirace – Jak prodat nemovitost

Prodej nemovitosti je komplexní operace, u které je nutné postupovat obezřetně. Pakliže prodáváte svou první nemovitost, měli byste důkladně promyslet jednotlivé kroky tak, abyste si zbytečně nezpůsobili problémy.

Dokonce i maličkosti mohou úspěšný prodej zmařit. Pakliže se nevyvarujete častých chyb zbrklých prodejů s vidinou rychle prodané nemovitosti, můžete dokonce přijít o velké množství svých peněz.

PŘEČÍST

Jak dlouho ještě budou růst ceny nemovitostí?

Pražských bytů je málo. Rostoucí ceny se nedaří zkrotit. Brzy ale přijde ochlazení. Studenou frontu způsobí Česká národní banka ve dvou etapách.

Ceny nemovitostí v Praze rostou. Podle statistického úřadu, který vychází z nabídkových cen bytů, rostly ceny pravidelně každé čtvrtletí nepřetržitě od roku 2012. Dnes je tak nemovitost v Praze o 30 procent dražší, než tomu bylo v roce 2010. Čím je to způsobeno?PŘEČÍST