Administrativa při prodeji nemovitosti

Prodej nemovitosti realitní kancelář Praha

Administrativa při prodeji nemovitosti

Prodej nemovitosti je poměrně složitý proces, kterému se bohužel stále nevěnuje patřičná pozornost. Většina lidí investuje více úsilí do prodeje svého vozu za 300 tis. Kč, než do prodeje nemovitosti za 3 mil. Kč. Stačí ale nepatrná chyba a může dojít ke ztrátě celoživotních úspor. Přitom prodej nemovitosti je pro většinu osob důležitou událostí.

Na co si dávat pozor a jak by měl probíhat proces prodeje nemovitosti tak, aby byl co možná nejjednodušší? V následujícím článku se dozvíte, jak správně načasovat vše důležité, na co si dát pozor a jak nemovitost prodat přesně podle Vašich představ.

Někdy je velkým pokušením se prodeji nemovitosti věnovat bez pomoci odborníků a celou záležitost vyřešit svépomocí. V klidu si ale promyslete a sepište celý proces prodeje nemovitosti, veškerou administrativu a komunikaci s úřady, než se do prodeje pustíte, ať na nic nezapomenete. S množstvím všech nutných úkonů si uvědomíte, že jde o obsáhlý proces aktivit, u kterého je vhodné se poradit s odborníky na prodej nemovitosti. Minimálně konzultace se specialistou Vám ušetří čas, který byste věnovali studiu veškerých náležitostí a kroků, čímž by se samotný prodej nemovitosti odsunul.

V okamžiku, kdy potřebujete svou nemovitost prodat rychle, se ziskem, a nemáte příliš mnoho času se věnovat veškeré administrativě a komunikaci se všemi zúčastněnými osobami, pak je vhodné proces plánování prodeje nemovitosti přenechat odborníkům. Ušetříte peníze, celý proces se zrychlí a většinou i zjednoduší. Pouze ve spolupráci se zkušenými osobami v oblasti prodeje nemovitostí a s využitím asistence, servisu a komplexních služeb může dojít ke splnění Vašich představ o prodeji nemovitosti v krátkém časovém horizontu. Především ušetříte nemalou částku v situaci pokus-omyl, kdy zkoušíte nejvhodnější postupy při prodeji nemovitosti. Co je ale důležité, tak se zkušeným odborníkem na prodeji nemovitosti vyděláte, pakliže využijete nejmodernějších postupů a novinek v oblasti prodeje nemovitosti, jako je například Home Staging, prodej nemovitosti s využitím aplikace virtuální reality a inspirativní prohlídky nemovitosti v online 360° aplikaci. Pouze odborníci na prodeje nemovitostí, kteří sledují či přímo udávají nové trendy na realitním trhu, Vám pomohou rychle nemovitost prodat.

Nenechte se mýlit, za prodej nemovitosti není nutné platit vysoké provize realitním kancelářím a jednotlivým makléřům. Už tu dávno není doba, kdy jste museli platit provize v průměrné výši 5 – 6 % a neměli jste na výběr, pokud jste chtěli prodat nemovitost přes RK. Pakliže si prodej nemovitosti včas naplánujete a chytře se porozhlédnete po realitním trhu, tak zjistíte, že například společnost House Heroes si nebere provizi za prodej nemovitosti v nesmyslně vysokých částkách. House Heroes je společností, která pomáhá prodávajícím zatraktivnit prodej nemovitosti, zvyšovat tržní hodnotu nemovitosti o desítky procent a se ziskem ji v krátkém období prodat. Navíc budete mít nad celým procesem plánování a prodeje nemovitosti naprostou kontrolu. Až po úspěšném prodeji Vaší nemovitosti a splnění veškerých Vašich přání bude společnost House Heroes odměněna ve výši 1,99 %.

Pojďme se podívat, jak vypadá administrace a příprava nemovitosti k úspěšnému prodeji z pohledu House Heroes.

Příprava nemovitosti

Nespoléhejte na to, že se Vaše nemovitost prodá, pokud bude vyvěšena na realitních serverech mezi stovkami a tisíci dalšími podobnými inzerovanými nemovitostmi. Vaše nemovitost v takovém počtu dalších nabídek jednoduše zapadne. Pravdou je, že spousta nemovitostí se na podobných serverech inzeruje měsíce, v některých případech dokonce dlouhé roky. Způsobeno je to tím, že se prodávající rozhodl, že za každou cenu si svou nemovitost prodá sám. Druhým důvodem může být, že obyčejný realitní makléř nevěnoval důkladnou přípravu sestavení nabídky a profesionálnímu zatraktivnění nemovitosti, proto není schopen danou nemovitost okamžitě prodat. Mnohdy ani nevěnuje úsilí tomu, aby nabídku aktualizoval a přizpůsobil ji trhu.

Jeden ze způsobů jak rychle prodat Vaši nemovitost, zabránit ztrátě času a znehodnocení ceny nemovitosti, je ukázat ji zájemcům v tom nejlepším světle. Jak to udělat? Využijte Home Stagingu, specialistu v oblasti zatraktivnění nemovitosti před profesionálním nafocením a vytvořením lákavé nabídky pro kupující. Základním pravidlem je, že musíte zbavit Vaši nemovitost osobních věcí. Nákup nemovitosti je emocionální záležitostí, ve které musíte nechat prostor pro fantazii. Vaše osobní věci mohou fantazii kupujících narušovat. Kupující nebudou sdílet nadšení pro předměty, se kterými nemají citové pouto (rodinné foto, trofeje, atd.). Proto je lepší nemovitost prezentovat tak, že je připravena pro nový začátek. Snažte se vytvořit co nejvíce volného prostoru. Vnímání prostoru je první věcí, o kterou se bude zájemce na prohlídce zajímat. Nepodceňujte úklid nemovitosti ani další procesy přípravy, o kterých se můžete dočíst v článku ‚Jak zatraktivnit prodej nemovitosti’’. Při prohlídce bývá zvykem, že si kupující všímá malých nedokonalostí, kterých jste si Vy již dlouhou dobu vůbec nevšimli. Proto věnujte přípravě nemovitosti k prodeji maximální péči a inspirujte se našimi radami a zaručenými postupy.

Příprava nabídky 

Volba vhodného osvětlení, promyšlené naaranžování bytu a správný úhel pro pořízení profesionální fotografie podporuje celkové vnímání nabídky prodeje nemovitosti. Inspirativní a líbivé fotografie podpořené emocionálním příběhem jsou přesně ty, které napomohou k okamžitému prodeji Vaší nemovitosti. Nekvalitní popisky, neprofesionální fotografie a nevhodně zvolená cena nemovitosti pouze zbytečně snižuje její hodnotu čímž přicházíte o zájem kupujících. Vaše šance na úspěšný prodej nemovitosti se tak snižuje, pakliže přípravu nabídky nezkonzultujete s odborníkem.

Popis inzerátu

Jak Vaši nemovitost představíte je velmi důležité, první dojem často při prodeji nemovitosti rozhoduje. Věnujte proto maximální důležitost přípravě profesionálních fotografií a zajímavému popisu nemovitosti. Snažte se do textu vložit více, než jen suché prodejní fráze. Vtáhněte kupujícího do Vaší mysli a ukažte mu, jak se bude v nové nemovitosti cítit. Funguje to stejně, jako dobrá kniha, která Vás vtáhne do svého děje. Dejte své nemovitosti příběh a proveďte kupujícího jednotlivými místnostmi tak, jako kdyby následoval hrdinu ve svém oblíbeném knižním příběhu. Zkušený prodejce z House Heroes Vám pomůže sepsat přesně takový text, který jednotlivé zájemce ihned zaujme a získá si je.

Stanovení ceny nemovitosti

Nejjednodušší způsob, jak stanovit prodejní cenu nemovitosti, je porozhlédnout se, kolik stojí podobné nemovitosti v okolí. Inspirujte se také stanovenými cenami nemovitostí u podobných nabídek na realitních serverech. Jedná se však pouze o teoretickou hodnotu nemovitosti. Pouze s odhadcem nemovitosti můžete určit reálnou hodnotu nemovitosti. S využitím služeb House Heroes Vám certifikovaný odhadce nemovitosti stanoví její tržní hodnotu zcela zdarma. Pro větší komfort budete moci brzy využívat také interaktivní nástroje, které Vám pomohou velmi jednoduše stanovit cenu nemovitosti v daném místě. Nemůže se Vám pak stát, že cenu nemovitosti podhodnotíte nebo nepřiměřeně navýšíte. Aplikace Vám sama doporučí vhodnou cenu, stanoví rezervy pro případné snižování ceny s ohledem na vývoj trhu, ale také její navýšení pro nejvyšší možný zisk z prodeje nemovitosti. House Heroes neustále vyvíjí systémy a aplikuje nejmodernější technologie do procesů prodeje nemovitostí, které Vám budou skutečným pomocníkem pro rychlý a ziskový prodej v krátkém období.

Úspěšné vyjednávání a komunikace se zájemci

S využitím odborníků na prodej nemovitostí budete mít možnost aktivně představit svou nabídku velkému množství zájemců. Pouhé umístění nemovitosti v podobě inzerátu na realitních serverech Vám příliš nepomůže nemovitost prodat. Je nutné, abyste nemovitost přímo nabídli kupcům, investorům, zkrátka zájemcům o koupi nemovitosti a využili vhodný marketing, který pomůže nemovitost prodat. Jakmile budou mít kupující zájem, budete si moci vybrat tu nejvýhodnější variantu prodeje s ohledem na nabízenou cenu koupě nemovitosti. Díky spolupráci s House Heroes získáte přímou interakci s realitním trhem, rychle přijdete do styku se zájemci a budete schopni nemovitost výhodně prodat.

Koho budete potřebovat

Koncept House Heroes je obecně známý. Odborníci na prodej nemovitosti Vám na své náklady zajistí právní služby, sestavení smlouvy a další administrativní a servisní služby. Zajistí Vám Home Staging a přípravu nemovitosti z pohledu jejího zatraktivnění, profesionálního nafocení a video prohlídky. Zároveň zhotoví model virtuální reality s využitím 360° aplikace pro prozkoumání Vaší nemovitosti do nejmenšího detailu. Připraví odborný marketing nemovitosti, sepíší atraktivní popis a zdarma stanoví prodejní cenu nemovitosti. Po vytvoření nabídky dojde k aktivnímu nabízení Vaší nemovitosti jednotlivým zájemcům a investorům. Pakliže dojte k prodeji nemovitosti přesně podle Vašich představ, obdrží House Heroes odměnu z prodeje nemovitosti ve výši 1,99 %, bez jakýchkoliv dalších skrytých poplatků. Veškeré služby spojené s prodejem Vaší nemovitosti jsou obsažené v jednotné odměně, která je o více jak 67 % nižší, než samotná provize realitních kanceláří, v jejíž výši nejsou stanoveny poplatky za doplňkové služby.

Běžně se provize pohybují mezi 5 – 6 %, což u 3 mil. nemovitosti může činit 180 tis. Kč. bez poplatků za administraci a asistenci při prodeji nemovitosti, která se může navýšit o další desítky tisíc Kč. U House Heroes tyto absurdní poplatky nebudete nikdy platit, protože přístup House Heroes je férový.

Co vše naleznete v jednotné odměně, a za co nebudete u House Heroes nikdy platit?

 • Odhad ceny nemovitosti
 • Návrh na zápis do katastru nemovitostí
 • Služby advokátní kanceláře a právní poradenství
 • Sestavení kupní smlouvy na míru Vašim potřebám s garancí a ohledem na platnou legislativu
 • Specializované poradenství pro financování prodeje nemovitosti
 • Asistenční služby
 • Před a poprodejní servis
 • Odborný dohled nad realitními a finančními transakcemi
 • Úschova finančních prostředků u advokáta
 • Daňové poradenství pro správnou úhradu daně z prodeje nemovitosti
 • Využívání nejmodernějších systémů pro stanovení nejvýhodnější ceny nemovitosti v daném okolí
 • Aplikace pro model virtuální reality a 360° prohlídku nemovitosti
 • Video prezentaci nemovitosti s využitím průvodce po nemovitosti
 • Home Staging, zatraktivnění nemovitosti a zvýšení tržní hodnoty nemovitosti
 • Profesionální nafocení nemovitosti
 • Lidský přístup s odbornou péčí
 • A mnoho dalšího…

To vše je u House Heroes za drobnou odměnu 1,99 %. To je férová částka za vysoce specializované služby, které mají běžné realitní kanceláře zpoplatněné, nemyslíte?

Získali jste hodnotné poznatky pro správný přístup k administrativě a přípravě nemovitosti pro úspěšný prodej? Líbil se Vám článek? Podpořte nás a sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku.

Chcete dostávat více užitečných rad z oblasti realit? Sledujte naši facebookovou stránku House Heroes, označte ji jako‚‚To se mi líbí’’ a buďte s námi v kontaktu.

HouseHeroes.cz – Spolupracujte s hrdiny, měníme svět realit.

Žádné komentáře

Přidávání komentářů bylo zakázáno